News & Events
„Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” – intriguojantis serialas, kuriame Jake’as Gyllenhaalas vaidina įtariamąjį žmogžudyste.
- 2024 16 birželio
- Posted by: webmaster
- Category: Filmai
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-jpg.webp)
Scenarijų parašė „Big Little Lies” autorius Davidas E. Kelley.
Birželio 12 d. per „Apple TV+” pasirodė pirmieji serialo „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)”, pasakojančio apie sėkmingą prokurorą, kuris netikėtai atsiduria teisiamųjų suole, epizodai. Sužinokime, ar verta gaišti laiką melodramatiškam teismo posėdžiui.
Apie ką yra serialas „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)”
Sėkmingo Čikagos prokuroro Rasti Sabičo (Jake’as Gyllenhaalas) gyvenime atsiranda tamsioji gija. Pirmiausia jo kolegė Karolina Polemus (Renata Rainsvė) randama žiauriai nužudyta savo namuose. Sabičai paskiriama byla, tačiau per kelias savaites – nė vieno įkalčio. Tuo tarpu Ilinojaus prokuratūroje vyksta pertvarka. Rinkimus laimi jaunas ir įžūlus Nikko Della Guardia (O. T. Fagbenle), kuris iš apygardos prokuroro posto išstumia seną gvardiją Raimondą Horganą (Billas Campas).
Pavaduotojo kėdė atitenka Gvardijos pakalikui Tomiui Molto (Peteris Sarsgaardas). Jis greitai atranda naujų įrodymų Karolinos nužudymo byloje: paaiškėja, kad Polemus ir Sabičius buvo meilužiai. Išmatuotas, malonumų ir pergalių kupinas Rasti gyvenimas akimirksniu apsiverčia aukštyn kojomis. Jis tampa pagrindiniu žmogžudystės įtariamuoju.
Kas režisavo serialą „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)”
Scenarijus sukurtas pagal to paties pavadinimo Skoto Thurow romaną. Thurow, buvęs teisininkas, parašė „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” po to, kai dalyvavo garsioje teismų korupcijos byloje. Dėl kruopštaus dėmesio teisinėms detalėms ir įmantraus siužeto knyga sulaukė didelio populiarumo. 1990 m. Alanas Pakula sukūrė kruopščią romano ekranizaciją, kurioje Harisonas Fordas suvaidino Sabičių.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-2.png)
Scenarijų „Apple TV+” adaptavo nuolatinis „Emmy” apdovanojimų laimėtojas Davidas E. Kelley, „Big Little Lies”, „Get Back Up” ir kitų kriminalinių serialų autorius. „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” labai primena paskutinį Kelly darbą „Meilė ir mirtis”, paremtą tikra žudikės Candy Montgomery istorija. Ten melodramatiška istorija apie šeimos žlugimą taip pat rutuliojasi teismo posėdžio fone. O banali santuokinė neištikimybė tampa katastrofos katalizatoriumi. Filme „Meilė ir mirtis” meilė galiausiai nugali mirtį, o šeimos vertybės – moralę ir minios teismą. Kas mūsų laukia filme „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” – tai didysis klausimas.
Nepaisant gerai žinomų šaltinių egzistavimo, aktoriai ir kūrėjai vieningai vadina vienu pagrindinių serialo privalumų intrigą. Iki pat finalo nė vienas iš atlikėjų nežinojo, kuris iš jų vaidina žudiką. Taigi visiems, kurie yra susipažinę su pirminiais šaltiniais, bus įdomu stebėti siužeto raidą.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/meile-ir-mirtis-1024x512.webp)
Projekto vykdomasis prodiuseris yra J. J. Abramsas – „Žvaigždžių karų” tėvui tai pirmoji realistinė teismo drama. J. J. Abramso vardą žiūrovai yra įpratę matyti mokslinės fantastikos ar siaubo filmuose, pavyzdžiui, neseniai pasirodžiusiuose „NSO” ir „Lovecraft’o šalyje”. Abramso ranka pirmosiose serijose visai nesijaučia, galbūt ateityje jis į serialą įneš labai netikėtų akcentų.
Pagrindinė serialo tema – maskulinizmo dekonstrukcija.
Rusty Sabichas yra nepriekaištingas: jis turi gražią šeimą, sėkmingai dirba, yra patrauklus ir nėra vargšas. Tačiau labai greitai paaiškėja, kad toks gyvenimas tėra fasadas. Iš tikrųjų herojus yra giliai nelaimingas ir pasimetęs, bet ir toliau desperatiškai laikosi savo kaukės.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-3-1024x512.webp)
Pagrindinė Gyllenhaalo tema – psichozė ir paranoja, slepiama po pusiau šypsena ir puikiai tinkančiu kostiumu. Stebėdamas jo personažą, niekada nežinai, ar jis paleis ašarą, ar ims siautėti, daužydamas viską aplinkui. Aktoriaus, kuris galėtų geriau įgyvendinti sugniuždytą vyrišką ego, dar reikia paieškoti. Gyllenhaalui pavyksta nenuslysti į karikatūrą su garu iš ausų ir neprarasti personažo orumo pykčio priepuolių metu. Jo herojus leidžiasi į tiesos paieškas ir, regis, netrukus griebia ją už nerangios uodegos. Tačiau jis kartas nuo karto palieka jį apgautą. Gali būti, kad tiesa visai nebėga, o tyliai įsitaiso kaltintojo pusėje.
Gyllenhaalo žaidimas neleidžia žiūrovui visiškai įsitikinti Rusty nekaltumu, kad ir kaip to norėtųsi. Kadaise buvęs pagrindinis ambicijų kalnelio judintojas, dabar jis – mažytis krumpliukas, pakliuvęs po tuo pačiu kalneliu. Arba meistriškai užmaskuotas sadistas, manipuliatorius ir melagis. Scenarijus meta epizodus, kurie tinka abiem versijoms.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-4-jpg.webp)
Puikūs antraeiliai veikėjai, turintys aiškų konfliktą
Paversdamas „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” serialu, Kelly atsakingai elgėsi su antraeiliais veikėjais. Jis pagilino pirminės medžiagos personažus ir sukūrė naujų. Pirmoji Rasti „auka” yra „šventoji” Barbara (Ruth Negga), neištikima žmona ir jo vaikų motina, kuri atleido neištikimybę. O gal neatleido? Šią dvigubą konstrukciją su „arba ne” galima pritaikyti bet kuriam personažui. Kiekvienas neša tam tikrą paslaptį ir asmeninį interesą byloje. Jei autoriai eis pirminės medžiagos siūlomu keliu, Barbara vis tiek atliks tam tikrą vaidmenį tyrime.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-5-jpg.webp)
Vienas iš įtikinamiausių personažų – pusiau komiškas į pensiją išėjęs apygardos prokuroras Reimondas. Neturėdamas jokios gynybos patirties, jis tampa Rasti advokatu. Pirmiausia tai jam suteikia galimybę nušluostyti nosį išsišokėliui Gvardijai. O antra, galimybė išgelbėti gero draugo gyvybę.
Tommy Molto – pagrindinis tyrėjas ir prokuroras, kol kas tamsiausias siužeto arkliukas. Visada antrame vaidmenyje po Rasti: ne toks jau puikus advokatas, visai negražus ir ne itin mylimas kitų. Personažo veide matyti pasibjaurėjimas, sumišęs su išskaičiavimu. Žiūrovui belieka spėlioti, ar jį veda profesionalumas, noras išsiskirti prieš viršininkus, pavydas Rastiui, ar kažkas dar tamsesnio.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-6-1024x512.webp)
Atrodo, kad dabar mažiausiai sėkminga linija yra nužudytųjų linija. Vis dar neaišku, kodėl reikėjo kviesti puikią norvegų aktorę Renate Reinsve – filmo „Blogiausias žmogus pasaulyje” žvaigždę – vaidinti Sabičiaus erotinę fantaziją ir lavoną su tvarsčiais. Pirmuosiuose epizoduose jos personažas pasirodydavo tik pagrindinio veikėjo sapnuose ir prisiminimuose. Tikėkimės, kad toliau tai pasikeis, ir Renata galės suvaidinti ne tik nebuvimo figūrą, bet ir ką nors kita.
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/Nekaltumo-prezumpcija-7-1024x512.webp)
Kas tikrai turėtų žiūrėti
Prieš mus – klasikinis Davido E. Kelly siužetas, todėl serialas „Presumed Innocent (Nekaltumo prezumpcija)” patiks visiems „Didžiųjų mažų melagysčių” ir „Meilės ir mirties” gerbėjams. Neaišku, ar pradinės medžiagos gerbėjai bus patenkinti. D. E. Kelly kruopščiai dirbo prie medžiagos ir statė ant šeimyninės dramos, o ne ant teismo salės susidūrimo.
Gyllenhaalo gerbėjams žiūrėti būtina: pikto baltaodžio su ašaromis šuniuko akyse vaidmenyje jis nuostabiai geras. Jo personažas yra kažkas tarp destruktyvių „Stringerio” ambicijų ir jaudinančio „Destrukcijos” švelnumo. Puikiai nupiešti personažai perkelia dėmesio centrą nuo pagrindinio veikėjo prie periferinių, o pasakojimas teka dinamiškai ir įtemptai. O po galingų uoslių pirmųjų dviejų epizodų pabaigoje norėčiau papriekaištauti dėl „Apple TV+” naujų epizodų išleidimo schemos – tik po vieną kas savaitę.