News & Events
Mokslininkams pavyko nufilmuoti iki šiol nežinomą kalmarą su per dideliais kiaušiniais
- 2024 15 birželio
- Posted by: webmaster
- Category: Naujienos
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/kalmaras.png)
Dar vienas nuostabus giliavandenis padaras.
Monterėjaus įlankos akvariumo tyrimų instituto (MBARI) mokslininkai Kalifornijos įlankoje aptiko giliavandenį kalmarą, kuris inkubuoja stebėtinai didelius kiaušinius. Naujasis tyrimas rodo, kad tai iki šiol nežinoma Gonatidae šeimos rūšis.
Kalmarai vandenyne atlieka svarbų vaidmenį – jie yra aršūs plėšrūnai ir daugelio gyvūnų maisto šaltinis, tačiau apie juos dar daug ką turime sužinoti. Pažangūs povandeniniai robotai padeda mums geriau suprasti šių būtybių gyvenimą. Kiekvienas naujas stebėjimas – tai dar viena dėlionės dalis.
Henk-Jan Hoving
Anksčiau mokslininkai niekada nebuvo stebėję giliavandenių kalmarų lytiškai subrendusių patelių ar inkubacijos elgsenos. Šie moliuskai visai nėra motiniški. Dauguma jų po neršto palieka ikrų sankaupas.
Veisimasis reikalauja daug energijos iš motininio kalmaro. Ji nevalgo, kol nešiojasi kiaušinius, ir galiausiai miršta, kai kiaušiniai išsirita. Tačiau aukojimasis padidina tikimybę, kad jos palikuonys išgyvens.
Henk-Jan Hoving
Mokslininkų dėmesį patraukė ir didelis kiaušinių dydis – apie 11,6 milimetro skersmens. Tai dvigubai didesnis dydis nei kitų Gonatus rūšių (apie 6 milimetrų). Be to, patelė nešiojo tik 30-40 kiaušinių, tuo tarpu jos giminaitės vienu metu inkubuoja iki 3000 kiaušinių. Didelio kiekio mažų kiaušinėlių dėjimas naudingas aplinkoje, kurioje yra mažai maisto ir daug plėšrūnų. Taip padidėja tikimybė, kad išgyvens bent keli individai.
Ekstrapoliavusi kitų mokslininkų duomenis, tyrėjų grupė apskaičiavo, kad šio naujo giliavandenio kalmaro kiaušinėliai gali vystytis nuo vienerių iki ketverių metų. Tai yra ilgiau nei visas daugumos sekliavandenių kalmarų gyvenimo ciklas.