News & Events
Kas yra emofilija ir kaip su ja kovoti
- 2024 19 balandžio
- Posted by: webmaster
- Category: Santykiai
Įsimylėjimas nėra nekenksmingas charakterio bruožas, bet rimta kliūtis normaliems santykiams.
Kas yra emofilija
Tai polinkis lengvai, greitai ir dažnai įsimylėti. Anksčiau tai buvo vadinama emociniu paleistuvavimu. Emofilija sergantis asmuo per labai trumpą laiką gali išsiugdyti nepalaužiamą ir visa apimančią aistrą romantiško susidomėjimo objektui. Ir tai nėra praeinantis jausmas, o stiprus potraukis su hiperfiksacija meilei.
Galite pasitikrinti, ar nesate emofilas, atsakydami į kelis klausimus:
- Ar greitai įsimylite?
- Ar pirmą kartą pamatę žmogų kada nors pagalvojote, kad jis gali būti jūsų sielos draugas?
- Ar kada nors buvo kilusi mintis įsimylėti žmogų, kurį pažįstate tik kelias dienas?
- Kaip dažnai paskęstate jausmuose ir visą save atiduodate santykiams, kurie galiausiai niekur neveda?
Teigiami atsakymai į daugumą šių klausimų tikriausiai rodo emofiliją.
Kokie yra emofilijos pavojai
Žmonėms, kuriems būdingas aukštas emofilijos lygis, reikia ne pačių santykių, o jaudulio, kurį sukelia įsimylėjimas, aktyvuojant atlygio ir pastiprinimo sistemą. Tai lemia impulsyvų ir neapgalvotą elgesį ir daro tokius žmones pažeidžiamus toksiškiems santykiams.
Vieno nedidelio tyrimo metu nustatyta, kad emofilija sergančius žmones dažniau traukia partneriai, pasižymintys „tamsiosios triados” – narcisizmo, makiavelizmo ir psichopatijos – bruožais.
Emofilijai būdingas greitas prisirišimas dažnai verčia žmogų ignoruoti įspėjamuosius ženklus. O kai jis pradeda juos pastebėti, gali būti per vėlu nutraukti santykius, ypač jei su partneriu jau yra užsimezgęs gilus ryšys.
Visa tai sukuria situaciją, kai emofilija sergantis asmuo gali jaustis taip, tarsi į savo gyvenimą pritrauktų netinkamus žmones. Iš tikrųjų yra priešingai, nes dėl emofilijos asmuo yra labiau linkęs apgaudinėti, įsimylėti kelis partnerius ir užsiimti nesaugia seksualine praktika.
Įsimylėjimas yra labai jaudinanti patirtis. Tačiau aktyvus bandymas atrasti tą jausmą gali lemti nesveikus visokio prisirišimo įpročius ir pražūtingas emocines pasekmes.
Kaip atsikratyti emofilijos
Sudarykite „žaliųjų” ir „raudonųjų” vėliavų kontrolinį sąrašą
Emofilai sukuria trumpalaikių romanų ir emocinių sukrėtimų ciklą, tuo pat metu stengdamiesi sukurti stabilią ilgalaikę sąjungą. Susigrąžinti emocijų kontrolę gali padėti kriterijų, kurie yra svarbūs santykiuose, sąrašas ir neskubėjimas sprendžiant klausimus, susijusius su rimtais įsipareigojimais.
Pirmiausia turėtumėte išanalizuoti savo vertybes, troškimus ir nepriimtinas sąlygas. Tada galite sudaryti „žaliųjų” vėliavėlių sąrašą. Į jį įtraukite savybes, kurias norėtumėte matyti partneryje, ir aplinkybes, kuriomis priimtinas kompromisas. Pavyzdžiui, charizma, humoro jausmas, kilnumas ir intelektas yra pageidautinos partnerio savybės, o pasitikėjimas, pagarba, ištikimybė ir nepriklausomybė turėtų būti santykiuose – tai nediskutuotinos vertybės.
Išvardiję „žaliąsias” vėliavas, turėtumėte pagalvoti apie „raudonųjų” vėliavų sąrašą, į kurį patektų viskas, kas santykiuose nepriimtina jokiomis aplinkybėmis, kad ir koks nuostabus būtų partneris. Pavyzdžiui, nesubrendimas, nekantrumas, įžeidinėjimai, perdėtas pavydas.
Svarbu suvokti, kad nėra tobulų žmonių ar santykių, o sukurti tvirtus sveikus santykius reikia pastangų, laiko ir kantrybės.
Neignoruokite artimųjų perspėjimų
Meilė ir emofilija verčia sutelkti dėmesį į vieną vienintelį asmenį, pamirštant visus kitus, įskaitant save. Tačiau įsiklausyti į kitų nuomonę yra išmintingas sprendimas. Nors žmogų valdo jausmai ir emocijos, jo draugai ir šeima gali pastebėti įspėjamuosius ženklus santykiuose, kurių jie nepastebi. Artimųjų pastabų ignoravimas gali sukelti karčių apgailestavimų ateityje.
Žinoma, ne visų patarimų verta paisyti. Tačiau jie gali pasiūlyti naują požiūrį į situaciją ir padėti ją objektyviai įvertinti. Tikrindami kitų žmonių prielaidas, paremtas faktais, nustojame pasikliauti vien savo emocijomis. Tai leidžia mums priimti labiau pagrįstus sprendimus ir įsitikinti, kad judame teisinga kryptimi.
Pragmatiškas požiūris
Emofilijos paveiktas žmogus pasineria į stiprių jausmų sūkurį, kuris per trumpą laiką aptemdo jo protą. Todėl į romantiškus santykius pravartu žiūrėti pragmatiškai, kad jie nebūtų atitrūkę nuo tikrovės.
Galite pradėti užsirašinėti visus savo susitikimus ir išgyvenimus, atkreipdami dėmesį į tai, kaip laikui bėgant keičiasi jausmai. Tai leis jums suvokti, kiek nuoširdžios yra jūsų emocijos arba kaip gerai sugebate apeiti senų įpročių spąstus. Kartu svarbu neidealizuoti savo partnerio ir į santykius žvelgti realistiškai. Žengus žingsnį atgal ir įvertinus, ar jausmai yra nuoseklūs, ar ne, didesnė tikimybė atskirti tikrą ryšį nuo praeinančio pomėgio.
Užfiksavę tam tikrus santykių modelius, geriau suprantame, kaip priimame sprendimus ir prie ko dar reikia padirbėti. Tai leidžia mums priimti pagrįstus sprendimus, atitinkančius mūsų vertybes ir ilgalaikius tikslus, ir padeda kurti sveikus santykius.