News & Events
Kaip greičiau išmokti užsienio kalbą
- 2024 21 birželio
- Posted by: webmaster
- Category: Švietimas
Po šešių mėnesių pradėsite mąstyti tinkama kalba. Ir nenorėsite sustoti.
Nuo ko priklauso mokymosi greitis ir kokybė
Mokslas dar neįrodė, ar žmonės turi įgimtą polinkį mokytis kalbų. Tačiau yra veiksnių, kurie gali padėti priartėti prie norimo rezultato.
Mokymosi reguliarumas
Reguliarus nedidelio medžiagos kiekio mokymasis yra daug veiksmingesnis nei kartą per mėnesį praleistos kelios valandos su vadovėliu. Taip mūsų smegenys išlieka budrios ir mums įdomu mokytis, nes nenuobodžiaujame. Dėl to pamokos tampa smagiu procesu, o ne varginančiu darbu.
Be to, reguliarios pamokos formuoja įprotį mokytis. Ir laikui bėgant 20 minučių prieš miegą skaityti užsienio kalbos knygą bus taip pat natūralu, kaip valytis dantis.
Taigi nepamirškite kasdienio kontakto su dalyku, jei norite gerokai paspartinti mokymosi procesą.
Tinkama motyvacija
Motyvacija yra labai svarbus, bet kartu ir gana klastingas užsienio kalbos mokymosi kintamasis. Ją pernelyg lengva prarasti pakeliui į tikslą. Kad taip nenutiktų, nuolat užduokite sau klausimus, susijusius su jūsų gyvenimu ir tuo, kaip jį pagerins jūsų kalbos įgūdžiai.
Kai kurie žmonės mokosi užsienio kalbos, kad galėtų lengviau keliauti po pasaulį, kai kurie nori išplėsti savo karjeros galimybes, o kai kurie galbūt užsienyje sutiko savo meilę. Tačiau be gebėjimo laisvai bendrauti nebus sėkmės jokioje srityje.
Kai staiga neteksite ryžto, motyvuokite save tokiais klausimais: „Ar noriu naujo puikaus darbo?”, „Ar noriu, kad bendraujant su žmonėmis nebūtų gėda dėl mano anglų (vokiečių ar kt.) kalbos?”, „Ar noriu keliauti be kalbos apribojimų?”. Ir taip toliau.
Be to, verta prisiminti, kad užsienio kalbos mokymasis yra puiki prevencinė priemonė, padedanti smegenims išlikti plastiškoms. Ją mokantis galvoje kuriamos naujos neuroninės jungtys, gerėja atmintis ir dėmesys. Bet tai jau, greičiau, premijos.
Kaip greičiau išmokti kalbą
Įtraukite šiuos metodus į savo gyvenimą, ir rezultatai bus netrukus matomi.
Skaitykite paprastus tekstus
Jei neseniai pradėjote mokytis užsienio kalbos, neskubėkite skaityti sudėtingų tekstų. Pradėkite nuo paprastų vaikiškų pasakų. Pavyzdžiui, galite perskaityti garsiuosius brolių Grimų kūrinius, kurie buvo išversti į daugelį kalbų. O geriausia pradėti nuo knygų, kurių siužetą jau žinote.
Taip pat pasitempti užsienio kalbą padės perversta X (buvęs „Twitter”) postų peržiūra. Dėl to, kad šiame socialiniame tinkle yra daug trumpų žinučių, bus daug lengviau susikoncentruoti į jų esmę ir įsiminti naujus žodžius nei skaitant ilgą sudėtingą medžiagą.
Be to, kasdienis skaitymas užsienio kalba lavins jūsų smegenis ir vėliau palankiai paveiks jūsų įsitraukimą į mokymosi procesą. Kaskart skaitydami suprasite vis daugiau ir daugiau, o tai negali jūsų nedžiuginti. Tai reiškia, kad mokytis jums bus vis maloniau.
Užrašykite sudėtingus žodžius ant lipnių lapelių
Kiekvienas besimokantis kalbos turės žodžių, kurių negali prisiminti. Užrašykite juos ant lipnių lapelių ir priklijuokite ant visų namuose dažnai matomų paviršių: veidrodžio, spintos, šaldytuvo ir kt. Faktas tas, kad žmonės dažniausiai yra vizualūs. Todėl žodžiai, kuriuos dažnai matome, gana greitai įsitvirtina mūsų atmintyje.
Išverskite visus prietaisus į užsienio kalbą
Tai padės greitai ir lengvai papildyti savo žodyną ir perjungti smegenis į reikiamą bangą.
Pavyzdžiui, jei dažnai eisite į „Nustatymai”, nuolat užkliūsite už šio žodžio užsienio kalba. Ir ne tik jame – taip pat ir prierašuose, kuriuos matysite pereidami nuo vieno skirtuko prie kito. Ir visus šiuos žodžius galiausiai labai greitai įsiminsite.
Jei iš pradžių bus šiek tiek sunku, nenusiminkite. Tiesiog naudokitės internetiniu vertėju, kad telefone rastumėte reikiamą funkciją ir įsimintumėte reikiamą žodį.
Apsupkite save garsine informacija tinkama kalba
Pagrindinė kalbos mokymosi problema yra ta, kad mūsų pasąmonė suvokia ją kaip kažką nesuprantamo ir svetimo. Kad priprastumėte prie naujos kalbos skambesio, fone įjunkite televizijos kanalą, įdomių podkastų ar interviu su įžymybėmis norima kalba. Klausykitės jų atlikdami namų ruošos darbus arba ilsėdamiesi. Nereikia sustoti ties kiekvienu nepažįstamu žodžiu. Tiesiog klausykitės kalbos.
Darykite tai, ką mėgstate, užsienio kalba
Pabandykite visą mėgstamą veiklą paversti mokymusi. Žiūrėkite mėgstamus filmus užsienio kalba su subtitrais (ne lietuviškais!), patys verskite dainas, bendraukite su įsivaizduojamu pašnekovu – tai kur kas lengviau, nei realiame gyvenime mikčioti ir gėdintis.
Jei turite hobį, skaitykite straipsnius apie jį. Arba paprašykite draugo, kad susirašinėdamas su jumis pereitų į užsienio kalbą. Tegul vertimo programinė įranga jums padeda, bet ji vis tiek pertvarkys jūsų smegenis taip, kad jos mąstytų tinkama kalba.
Kalbėkite su savimi užsienio kalba
Išvardykite maisto produktus, iš kurių gaminate vakarienę, pasakykite, ką matote vedžiodami šunį, perpasakokite neseniai įvykusį pokalbį su mama ir pan. Patikėkite, tai sukelia priklausomybę.
Palaipsniui norėsite išmokti kuo daugiau žodžių, su kuriais susiduriate lietuvių kalba. Vis dažniau ir dažniau pradėsite kelti sau klausimus: įdomu, kaip šis žodis būtų anglų (vokiečių ar kt.) kalba? O kaip vadinasi ši daržovė ar vaisius? Ir taip toliau.