News & Events
Į ką atkreipti dėmesį renkantis buto išplanavimą: 6 patarimai, kaip patogiai gyventi
- 2024 6 liepos
- Posted by: webmaster
- Category: Patarimai
Išsiaiškinome, kur įrengti drabužinę ir kam derinti virtuvę su svetaine.
Padalykite butą į dienos ir nakties zonas
Jei turite pakankamai kvadratinių metrų, galite padalyti kambarius į bendrąsias ir asmenines zonas. Pirmąją zoną skirkite aktyviajai dienos daliai – čia bus virtuvė, svetainė ir sandėliukas. Antrąją – poilsiui su miegamuoju, vaikų kambariu, drabužine. Taip budraujantys namiškiai netrukdys tiems, kurie nusprendė pailsėti, o svečiai nepateks į asmeninę šeimininkų teritoriją.
Kompetentingam zonavimui apmastykite įvairūs scenarijai. Pavyzdžiui, jei planuojate įsirengti darbo kabinetą ir jame priimti lankytojus, kelias į darbo vietą neturėtų eiti per miegamąjį. O įprastam nuotoliniam darbui kaip tik tiks naktinė zona – ten niekas neblaškys jūsų dėmesio.
Pagalvokite apie patalpų sujungimą
Dažniausiai pasitaikantis variantas – sujungti virtuvę ir svetainę. Nedideliame bute tai suteiks papildomos erdvės šeimos vakarienėms ir draugiškiems susibūrimams. Jei nenorite nerimauti dėl kvapų, sklindančių iš viryklės, įsirenkite patikimą gartraukį. Jei trūksta šviesos, galite sujungti svetainę su prieškambariu. Tačiau vonios kambarį ir tualetą derėtų sujungti tik tuo atveju, jei šeima nedidelė arba bute yra papildomas sanitarinis mazgas.
Virtuvės ir svetainės sujungimas yra vienas sėkmingiausių sprendimų, ypač didelei šeimai. Perplanavimas leidžia maksimaliai išnaudoti erdvę nedubliuojant interjero elementų: pavyzdžiui, įsigykite vieną didelį stalą, prie kurio galėsite ir pietauti, ir žaisti.
Interjero dizainerė
Svarbu įteisinti bet kokius pertvarkymo darbus prieš juos pradedant, kad išvengtumėte baudos ir įpareigojimo viską grąžinti į pradinę būseną. Beje, kai kuriais atvejais pažeidėjai gali būti net iškeldinti, o patalpos parduotos aukcione.
Pertvarkyti leidžiama, jei tai neturi įtakos laikančiosioms konstrukcijoms. Be to, pakeitimai neturi gadinti fasadų išvaizdos, trukdyti inžinerinių sistemų ar gaisro gesinimo įrenginių veikimui. Pavyzdžiui, jei bute įrengti autonominiai dūmų detektoriai, per renovaciją neleidžiama jų pašalinti. Tačiau nereikia leidimo kosmetiniams pertvarkymams: sienų dažymui, įmontuotų baldų įrengimui, langų rėmų keitimui ir kitiems panašiems darbams.
Teisininkas
Pasirūpinkite pilnaverte darbo erdve
Net jei dirbate biure, neišvengiama situacijų, kai reikia užbaigti skubią ataskaitą namuose. Ir geriau turėti ramų kampelį su kompiuteriu, patogia kėde ir stalu, o ne grumdytis kur nors ant sofos – jūsų nugara už tai jums nepadėkos. Nebūtina įrengti pilnavertį biurą – darbo vietą galite įsirengti svetainėje, miegamajame arba lodžijoje.
Jei jums kasdien nereikia nešiojamojo kompiuterio, galite išsiversti su sulankstomu stalu arba. Jei nuolat dirbate nuotoliniu būdu, geriau įsirengti visavertę erdvę su kompiuteriu ir patogia kėde. Kai darbo vietos reikia dviem šeimos nariams, o vietos atskiriems stalams nepakanka, galite rinktis vieną didesnį stalą.
Interjero dizainerė
Atsižvelkite į patalpų formą
Geriausia, jei jis būtų artimas kvadratui, tačiau taip būna ne visada. Patalpos formą galite vizualiai pakoreguoti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, siaurą erdvę galite praplėsti ant lubų pakabinę kryptinius šviestuvus, kad jie apšviestų pailgą sienų dalį. O tolimąją sieną galite „priartinti” nudažydami ją tamsia spalva.
Jei kambaryje yra atbrailų ar kolonų, galite jas panaudoti zonavimui. O kad neatkreiptumėte nereikalingo dėmesio, dažykite sienų spalva – vertikali detalė pabrėš lubų aukštį. Kambarį su penkiais kampais taip pat pabandykite zonuoti. Pavyzdžiui, galite įrengti nedidelį mini biurą arba dirbtuves.
Apsispręskite dėl saugojimo vietos
Jei įmanoma, bute įrengkite rūbinę, pavyzdžiui, sandėliuke arba pertvara atitvertoje miegamojo dalyje. Kad sutaupytumėte vietos, galite naudoti sulankstomąsias arba sukamąsias duris, kurių varčia specialaus mechanizmo pagalba sukasi angos viduje.
Jei nėra vietos drabužinei, atkreipkite dėmesį į įmontuojamas spintas, kurios leidžia išnaudoti erdvę iki pat lubų. Apatinėje dalyje galite laikyti kasdien reikalingus daiktus, o viršutinėje – lagaminus ir dėžes su sezoniniais drabužiais. Kitas variantas – baldai su saugojimo sistemomis. Pavyzdžiui, kai kurios lovos turi stalčius, kuriuose galite laikyti patalynę.
Neperkraukite interjero
Kad bute būtų patogu judėti, tarp baldų turi būti bent 70-80 cm tarpas. Jei yra spinta su varstomomis durimis arba komoda, dar daugiau. Svetainės centre esanti sofa gerai atrodo tik vizualizacijose. Mažame kambaryje jis padalins patalpą per pusę ir atrodys pernelyg gremėzdiškas.
Interjero elementus turėtumėte rinktis atsižvelgdami į kambario dydį ir proporcijas. Pavyzdžiui, nedidelėje svetainėje galite išsiversti su sulankstomu stalu. Tačiau geriau neatsisakyti minkštos ir patogios sofos, juolab kad ją galima užsisakyti bet kokio dydžio. Yra standartinė taisyklė – sofą ir televizorių statyti ant vienos ašies. Visa kita labai priklauso nuo klientų noro. Taigi, svetainėje galima įrengti daiktų laikymo vietą, darbo vietą ir valgomojo zoną.
Interjero dizainerė