News & Events
Ar tiesa, kad seksas po barnio yra geresnis nei įprastas seksas?
- 2024 7 gegužės
- Posted by: webmaster
- Category: Santykiai
Kodėl žmonės užsiima seksu po barnio
Atrodytų, kad kivirčas nėra geriausia priežastis užsiimti seksu, tačiau intymūs santykiai po konflikto yra gana dažni.
Kai kuriems žmonėms po ryškaus emocinio ginčo padidėja lytinis potraukis. Pirma, konflikto metu gaminasi neuromediatorius noradrenalinas, kuris didina seksualinį susijaudinimą. Antra, kivirčo metu žmonės dažnai nesulaiko savo emocijų, todėl jiems lengviau išsilaisvinti sekse.
Seksologas
Be to, taip žmonės veiksmingai sumažina stresą, kuris gali būti didžiulis įtemptos konfrontacijos metu. Viename nedideliame tyrime nustatyta, kad intymumas padeda žmonėms geriau jaustis po konflikto ne tik tą, bet ir kitą dieną. Tačiau tai veikia tik tiems, kurie yra patenkinti santykiais.
Galiausiai seksas po kivirčo gali būti savotiškas susitaikymo ritualas, per kurį partneriai bando vėl suartėti po nesutarimų. Orgazmo metu abiejų lyčių žmonėms padidėja hormono oksitocino gamyba, kuris veikia raminamai ir veikia kaip „rožiniai akiniai”, sušvelnindamas reakciją į partnerio elgesį.
Taigi seksualinį susijaudinimą po kivirčo galima paaiškinti kaip afektą ir emocinę audrą bei norą nusiraminti ir atkurti sukrėstą poros savijautą.
Ar tikrai seksas po kivirčo yra geresnis nei įprastai
Nors seksas po kivirčo ir gali būti suvokiamas šviesiau, tai nėra universali taisyklė visiems. Be to, konflikto fone žmonėms gali atsirasti nerimas ir nepasitikėjimas partneriu, o tai neigiamai veikia libido. Tai ypač būdinga moterims.
Mokslininkai, atlikę tyrimą apie seksą po streso, pastebėjo, kad vyrai dažniau nei moterys naudoja intymumą stresui sumažinti. Ir labiau tie, kurie yra nepatenkinti savo santykiais.
Manoma, kad taip yra todėl, kad vyrų seksualinį potraukį labiau lemia vidiniai veiksniai, pavyzdžiui, fizinis susijaudinimas, o moterys yra jautresnės tarpasmeninei sąveikai. Be to, nesant emocinio palaikymo, nelaimingoje sąjungoje vyrai fizinį intymumą gali suvokti kaip vienintelį būdą įtampai sumažinti.
Vieno eksperimento metu netgi pastebėta, kad po konflikto jie linkę savo partneres laikyti patrauklesnėmis. Tačiau moterims tai neveikia. Ir jei vienas partneris trokšta sekso, o kitas sutinka tik todėl, kad nori išvengti eskalacijos arba tikisi tokiu būdu susitaikyti, nieko gero iš to nebus.
Jei vienas iš partnerių yra verčiamas mylėtis po kivirčo, o tikro noro mylėtis nėra, to daryti tikrai nereikia. Seksas, kai nėra aktyvaus abiejų sutikimo, laikomas smurtu, traumuojančiu partnerio psichiką.
Seksologas
Kaip užtikrinti saugų seksą po barnio
Pateikiame keletą patarimų, kaip seksą po ginčo padaryti saugų abiejų partnerių psichikai ir visiems santykiams.
Nesistenkite „išsaugoti” žmogų sekso pagalba
Jei kivirčai grindžiami pavydu, įtarusis partneris gali naudoti intymumą kaip būdą dar kartą patvirtinti, kad yra mylimas ir vertinamas. Tai neturi nieko bendra su sveikais santykiais.
Seksas neturėtų būti būdas pasireikšti neigiamiems jausmams ir destruktyvioms manipuliacijoms. Jei tokia motyvacija kyla, verta savęs paklausti: ar turiu kitų sekso su partneriu motyvų, kuriais patiriamas bendras malonumas? Jei ne, geriau pasikonsultuoti su seksologu arba šeimos psichoterapeutu, kad išspręstumėte šiuos sunkumus.
Seksologas
Įsitikinkite, kad visi veiksmai atliekami abipusiu sutarimu.
Daugeliui žmonių patinka šiurkštus seksas, ir tai visiškai normalu. Tačiau tik tuo atveju, jei tai daroma abipusiu sutarimu.
Tai reiškia, kad partneris aktyviai sutinka – dabar pat sako, kad nori būti pliaukštelėtas, dusinamas ir atlikti kitus šiurkščius veiksmus. Tylėjimas ar panaši teigiama patirtis praeityje nesiskaito.
Jei asmuo grubiai baudžia partnerį ir tai daro be aktyvaus jo sutikimo – tai yra smurtas. Su visomis pražūtingomis pasekmėmis asmens psichikai ir visiems santykiams.
Atminkite, kad seksas neišsprendžia santykių problemų
Po sekso konflikto reikšmė gali atrodyti mažesnė. Taip yra dėl malonios patirties kartu, kai emocionalumas užgožia ankstesnę patirtį, taip pat dėl oksitocino, kuris disponuoja partnerio priėmimu, gamybos.
Tačiau ilgainiui tai gali būti ne pati palankiausia strategija. Jei konfliktas neišsprendžiamas ir vienas iš partnerių jaučia, kad vis dar pažeidžiamos jo ar jos ribos, po kurio laiko tai gali sukelti dar vieną ginčą.
Geriausia skirti laiko aptarti savo santykius ir tai, kas sukelia konfliktus. Geriau kalbėtis neutralioje aplinkoje. Bet kokius konfliktus reikėtų aptarti ramioje būsenoje.
Seksologas
O po sekso geriausia pasidalyti pojūčiais vienas su kitu ir išsiaiškinti, kas patiko jūsų antrosioms pusėms, kad vėliau galėtumėte vėl kartu tuo mėgautis.