News & Events
Požeminis miestas: archeologai rado lavos vamzdžius, kuriuose senovės žmonės gyveno 7000 metų
- 2024 18 balandžio
- Posted by: webmaster
- Category: Naujienos
Šie urvai buvo svarbus protėvių socialinis ir ekonominis centras.
Tarptautinė archeologų komanda aptiko daugybę vertingų radinių, pasakojančių apie senovės žmonių, gyvenusių Saudo Arabijos teritorijoje, gyvenimo būdą. Urvų tinklas, kuris yra lavos vamzdžiai, maždaug 7 000 metų, pradedant 10 000 metų senumo, buvo reguliariai naudojamas kaip daugelio mūsų protėvių gyvenamoji vieta.
Pusantro kilometro ilgio Umm Jirsano urvas susiformavo dėl lavos srauto ir buvo patogi natūrali prieglauda senovės žmonėms. Čia rasta drabužių fragmentų, apdirbtų medinių detalių, akmeninių konstrukcijų fragmentų ir akmeninių daiktų, kurie galėjo būti primityvūs įrankiai. Archeologai taip pat rado daugybę gyvūnų kaulų, tiek užkastų, tiek sukrautų savotiškose šiukšlių duobėse.
Urve rastų žmonių palaikų analizė rodo, kad tūkstančius metų jo gyventojai valgė daug baltymų. Tuo pat metu nuolat didėjo netoliese esančioms oazėms būdingų augalų vartojimas. Tai rodo, kad senovės žmonių socialiniai ir ekonominiai ryšiai pamažu plėtėsi.
Šios išvados papildo ankstesnius tyrimus, rodančius, kad tokias olas ganytojai naudojo ir kaip poilsio vietas keliaudami tarp oazių. Taip buvo sudarytos sąlygos prekybai.
Tai, kad urvus naudojo gyvulių ganytojai, patvirtina ir neseniai rasti uolų piešiniai. Juose vaizduojami galvijai, ožkos ir avys. Archeologai tikisi, kad Umm Džirsane ir kituose panašiuose urvuose bus rasta dar daug įrodymų, kurie papasakos apie senovės žmonių gyvenimą ir buitį. Kadangi medžiagą tokiose vietose mažiau veikia žalingas saulės ir vėjų poveikis.