News & Events
6 daiktai, kurių niekada negalima valyti balikliais.
- 2024 23 liepos
- Posted by: webmaster
- Category: Patarimai
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/07/baliklis-jpg.webp)
Nors labai svarbu atsikratyti purvo ir mikrobų, baliklis ne visada yra geriausia priemonė paviršiams valyti.
Balikliai ir kiti paviršių balinimo produktai yra gana stiprios dezinfekavimo priemonės. Nenuostabu, kad šis skystis dažnai yra valymo procedūros dalis. Tačiau, nors atsikratyti nešvarumų ir mikrobų būtina, baliklis ne visada yra geriausias pasirinkimas paviršiams valyti.
Leidinys „Southern Living” pasakoja, kokių daiktų namuose nereikėtų valyti balikliais.
Spalvoti arba dažyti audiniai
Jei kada nors netyčia užpylėte baliklio ant marškinėlių su spauda ar kitų spalvotų drabužių, žinote, kad baliklis „išgraužia” daiktų spalvą.
Todėl neturėtumėte naudoti baliklio ant spalvotų daiktų – drabužių ir apmušalų – arba ant bet kokių paviršių, kurie gali pakeisti spalvą ir būti pažeisti.
Vietos, kuriose žaidžia vaikai ir naminiai gyvūnai
Švarūs namai yra svarbūs, tačiau ne mažiau svarbu užtikrinti jų saugumą. Balikliai yra gana stiprios cheminės medžiagos, todėl svarbu juos naudoti tokiose vietose, kur vaikai ir pūkuoti draugai negalės paliesti skysčio ar įkvėpti garų.
Juk toksiški garai gali sukelti kvėpavimo sutrikimų ir odos sudirginimą.
Be to, labai tikėtina, kad vaikai ir gyvūnai netyčia nuris baliklį – net palietę žaislus ar kitas vietas, kuriose buvo naudojamas baliklis, ir tada įkišę rankas į burną.
Siūlės tarp plytelių
Jei duše ar vonioje ant siūlių pastebėjote pelėsį, geriau nebandykite problemos spręsti įprastu balikliu.
Nors baliklis gali pašviesinti vietą ir sunaikinti paviršinį pelėsį, jei jis nėra skirtas plytelėms, jis gali pažeisti medžiagą.
Alternatyva balikliui yra baltasis actas, kuris, pasak valymo ekspertų, gali sunaikinti apie 82 % pelėsių ir prasiskverbia į porėtus paviršius, visam laikui sunaikindamas pelėsį.
Šiuo tikslu jie rekomenduoja į purkštuvą supilti baltojo acto, kruopščiai išpurkšti paviršių ir palikti priemonę veikti valandą. Tada paviršių reikėtų nuvalyti šluoste su šiltu vandeniu.
Taip pat galite naudoti acto ir valgomosios sodos pastą arba specialias plytelėms skirtas priemones, šalinančias pelėsį.
Mediena
Baliklis tiesiog netinka medienai – jis gali pakeisti spalvą ir susilpninti medienos pluoštus.
Todėl turėtumėte vengti naudoti šią agresyvią cheminę medžiagą bet kokiam mediniam paviršiui – ar tai būtų pjaustymo lentelės, ar medinės grindys.
Be to, jei baliklį panaudosite ant bet kokios rūšies medienos, jo beveik neįmanoma pašalinti – porėta medienos prigimtis baliklį tik sugeria. Laikui bėgant baliklis ne tik ardo paviršių, bet ir yra nesaugus rankoms bei kojoms ar pūkuotoms letenoms. Saugiau naudoti švelnų specialiai medienai skirtą valiklį.
Be to, būtinai gerai išgręžkite valymo skudurėlį, kad išvengtumėte pažeidimų dėl vandens.
Nerūdijantis plienas ir kiti metalai
Nerūdijančio plieno daiktams dezinfekuoti geriau nenaudoti koncentruoto baliklio – šis stiprus chemikalas gali oksiduoti ir suardyti metalus, todėl paviršiai rūdija.
Vietoj to rekomenduojama rinktis švelnų ploviklį ir šiltą vandenį, nenaudojant metalinių šepečių – kad nesubraižytumėte paviršiaus.
Siekiant išvengti įbrėžimų ir pagerinti blizgesį, taip pat patariama medžiagą visada valyti pluošto kryptimi.
Natūralaus akmens paviršiai
Akmens paviršiai – įskaitant marmurą, granitą ir kvarcą – yra porėti, todėl balikliai gali pakenkti šioms gražioms medžiagoms.
Agresyvus produktas gali suardyti viršutinį akmens sluoksnį, taip pat nutrinti paviršių ar net pakeisti medžiagos spalvą.
Vietoj to rekomenduojama natūralaus akmens paviršių nuvalyti vandens ir nedidelio kiekio ploviklio tirpalu. Pirmenybę reikėtų teikti bekvapėms priemonėms, kurių pagrindą sudaro aliejai – priešingu atveju kyla pavojus, kad po valymo liks dėmių.
Tačiau priemonės intensyvumas priklauso nuo jos koncentracijos. Yra jau paruoštų tirpalų įvairių paviršių dezinfekcijai – juos reikėtų naudoti tik pagal anotaciją, po panaudojimo nuplaunant vandeniu.