News & Events
Kaip paaiškinti kitiems, kad negeriate
- 2024 23 birželio
- Posted by: webmaster
- Category: Gyvenimas
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/atsisakymas-gerti-jpg.webp)
Yra kelios galimybės, tačiau nė viena iš jų nebus lengva, jei žmonės nenorės priimti jūsų „nenoriu”.
Žmonės atsisako alkoholio dėl įvairių priežasčių. Ir niekam tai neturėtų rūpėti. Juo labiau kad alkoholis nėra būtinas gyvenimui, tad apie ką čia kalbėti? Tačiau vos tik kas nors vakarėlyje vietoj taurės paima stiklinę limonado, neišvengiamai prasideda klausimai. Blogiausiu atveju žmogus bus įkalbinėjamas išgerti ar net slapta jam bus įpilta alkoholio – ypač jei paaiškinimai atrodė neįtikinami. Štai kodėl abstinentas neretai patiria didelių nepatogumų, nes jam tenka ne tik nustoti gerti (ne kiekvienas tai gali lengvai padaryti), bet ir paaiškinti savo pasirinkimą.
Idealiame pasaulyje užtektų pasakyti „negeriu, nes nenoriu”, kad aplinkiniai būtų patenkinti. Jei toks yra jūsų apsišvietęs vakarėlis, jums pasisekė. Jei ne, paprastai geriausia iš anksto apgalvoti savo atsakymus, kad ir apsisaugotumėte, ir nesugadintumėte vakarėlio.
Kodėl žmonės jus vargina šiuo klausimu
Prieš pradedant kurti strategiją, verta aptarti, kodėl aplinkiniai taip domisi jūsų stiklinės turiniu. Priežasčių gali būti daug. Jos nepateisina klausinėjimo, tačiau rodo, ko galima tikėtis iš žmonių.
Norint palaikyti pokalbį
Ne visada klausinėjantis asmuo labai nori sužinoti jūsų blaivybės priežastis. Tiesiog ši pokalbio tema lengva išvistiti. Reikalas net ne alkoholije. Pabandykite netyčia kur nors užsiminti, kad nevalgote kopūstų, ir taip pat sulauksite milijono klausimų, šimtų komentarų, kad tiesiog nevalgėte gero patiekalo, dešimčių receptų ir pasiūlymo tuoj pat važiuoti pas kieno nors močiutę į namus valgyti troškintų kopūstų.
Yra temų, kurias lengva plėtoti, nes visi daugiau ar mažiau yra jų ekspertai. O tai, kad šiandien negeriate, jūsų pašnekovui yra naujiena (jei ne, jis jau būtų pripratęs). Suprantama, tai įdomu aptarti.
Iš smalsumo
Žmonės mėgsta spėlioti ir būti įžvalgūs, tokia mūsų prigimtis. Gauti ir skleisti informaciją reiškia būti įdomiam ir svarbiam socialinei grupei. Tiesiog kažkieno auklėjimo sistema ir etinės pažiūros sulaiko geriau, o kažką blogiau.
Pavyzdžiui, po bet kurios pasaulio moters nuotrauka, kur pilvo srityje yra bent milimetro iškilimas, kažkas būtinai parašys apie nėštumą. Žmogus dažnai elgiasi ne iš piktos valios. Jam tiesiog atrodo, kad išsprendė svarbią paslaptį, jis gerai jaučiasi, bet, žinoma, nori, kad tai pamatytų ir kiti, todėl parašo komentarą. Tuo metu jis paprasčiausiai negalvoja, kaip jausis nuotraukoje esanti moteris (greičiausiai blogai tiek nėštumo, tiek jo nebuvimo atveju).
Su alkoholio atsisakymu panaši istorija. Gėrimas yra įprasta, socialiai priimtina vidutinės šventės ir vakarėlio praktika. Jei jame nedalyvaujate, galbūt jums kažkas atsitiko? Nėštumas? Liga? Kultas? Taigi susidomėjęs asmuo pradeda tyrimą, nes pirmiausia nori sužinoti įdomią informaciją.
Nes jie jaučiasi nepatogiai
Žmonės paprastai žino, kad alkoholis kenkia sveikatai ir verčia daugelį žmonių daryti įvairius beprotiškus dalykus, dėl kurių jie gailisi. Tačiau turime daugybę pasiteisinimų, kodėl neatsisakome alkoholio. Ir viena iš jų yra ta, kad visi geria. O jei kas nors nepritaria, vadinasi, su juo kažkas negerai, kitaip jis irgi gertų.
Ir tada matote žmogų, kuris sako: „Aš negeriu, visai negeriu ir nenoriu gerti”. Ir tai dažnai priimama kaip asmeninis įžeidimas. Nes paaiškėja, kad kažkas gali negerti ir nenori gerti. Žmogus jaučiasi blogai, jis gali manyti, kad jam yra blogiau. Kai kuriais atvejais ši mintis iškreipiama ir virsta tokia: „Jis negeria? Ar jis galvoja, kad yra geresnis už mus?”. Tai nėra labai logiška, bet apskritai nereikėtų pervertinti žmonių logiškumo.
Taigi žmogus klausia, ar turite kokią nors nenugalimą blaivybės priežastį. Todėl jis įkalbinėja jus išgerti: dabar išgersite ir nebeatrodysite toks „baltas”. Ir dažnai jis tai daro ne piktybiškai, o nesąmoningai.
Kaip pasakyti, kad negeriate
Iš ankstesnio bloko galite daryti išvadą, kaip tiksliai jums nereikia to pranešti. Nereikėtų lipti ant taburetės ir transliuoti, kad atsisakėte alkoholio, nes jis yra blogis. Kad gyvensite iki šimto metų, o kiti susirinkusieji su taurėmis gyvenimą baigs kanalizacijoje ir su kepenų ciroze. Kiekvienas žmogus yra suaugęs ir pats nuspręs, ar gerti, ar ne. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus apsisprendimo. Tačiau lengva sugadinti nuotaiką pamokymais.
Tobulos strategijos čia nėra, tačiau apskritai galima apsvarstyti keletą variantų.
Iš anksto praneškite apie atsisakymą vartoti alkoholį
Jei į vakarėlį susirenka daugmaž pažįstami žmonės, paprastai prieš tai vyksta tam tikras organizacinis procesas. Pavyzdžiui, jūs šnekėsitės apie meniu arba bendrausite kokiu nors kitu būdu. Galite pasinaudoti tinkama akimirka ir papasakoti, apie savo planus.
Tarkime, sprendžiate, kiek alkoholio ir gaiviųjų gėrimų pirkti. Čia galite jiems pasakyti, kad jums geriau nusipirkti daugiau gazuotų gėrimų, nes neplanuojate gerti. Tai nėra aštrus momentas, todėl didelė tikimybė, kad šiame etape galite išsiversti su paprastu paaiškinimu „nenoriu”.
Sugalvokite gerą priežastį
Jei vakarėlyje teks tiesiogiai atsakinėti į klausimus, galite rasti įtikinamą priežastį, kodėl atsisakėte alkoholio. „Nenoriu” dažnai netenkina žmonių, nes jiems sunku patikėti, kad žmogus gali nustoti gerti be jokios priežasties. Tačiau į jiems suprantamas priežastis žiūrima pagarbiai. Kad skambėtų įtikinamai, nereikia kurti iš melagingų detalių suaustos legendos. Paprastai užtenka įprastų frazių.
Priežastys gali būtis susijusios:
- su sveikata – gydytojas uždraudė; sveikata sutrikusi, reikia atlikti tyrimus, o alkoholis juos iškraipys, paaiškėjo, kad yra alergija alkoholiui;
- su darbu – rytoj svarbus susitikimas, reikia ką nors padaryti;
- su transportu – ryte turiu vairuoti;
- su lažybomis – lažinuosi iš pinigų, kad 100 dienų negersiu.
Šis variantas tiks tiems, kurie renkasi lengvesnį kelią ir dėl savo ramybės yra pasirengę meluoti. Tačiau jei tikrai turite rimtą priežastį, ji bus tiesa. Tiesiog neprivalote išskleisti visų detalių. Pavyzdžiui, nėščiai moteriai visai tinka paaiškinimas „gydytojas uždraudė”. Jei klausimai tęsiasi, juos galima sustabdyti fraze, kad tema per daug asmeniška, nesate pasirengęs apie tai diskutuoti.
O tiesos sakytojams tiks tokia strategija.
Apginkite savo „nenoriu”.
Tai labiau įtemptas, bet ir sąžiningesnis būdas ypač principingiems žmonėms: įtikinkite juos, kad „nenoriu” yra savarankiška pozicija. Ką nors panašaus į: „Kodėl tu negeri?
– Aš nenoriu.
– O kodėl?
– Todėl. Aš tiesiog nenoriu.
– Bet tikrai kažkas atsitiko?
– Ne, aš tiesiog nenoriu.”
Ne visada pavyks pašnekovui paaiškinti, kad jūsų norai verti pagarbos. Labiau tikėtina, kad žmogus tiesiog nusivils ir atsitrauks. Ir yra tikimybė, kad ateityje jis nebeateis pas jus su šiuo klausimu, nes akivaizdu, kad nieko naujo jam nepasakysite.
Jums taip pat, žinoma, nebus lengva, bet meluoti nereikės. Jūs pakovosite už savo asmenines ribas, galėsite pagirti save ir pakelti už tai nealkoholinio gėrimo taurę.
Uždusinkite
Jei kas nors įkirus visai neatstoja, galite nepaisyti to, apie ką kalbėjome anksčiau, ir paskaityti paskaitą, bet jau individualią. Pavyzdžiui, apie tai, kaip alkoholis veikia organizmą, arba apie pagirių nerimą. Nes rūpintis kitų nuotaika, žinoma, puiku, bet ne tada, kai vakarėlis gadinamas tau. Tačiau pakartosime: šį galingą ginklą reikėtų naudoti tik prieš tuos, kurie nesupranta kitaip.