News & Events
Kaip parengti gyvenimo aprašymą (CV)?
- 2024 13 birželio
- Posted by: webmaster
- Category: Patarimai
![](https://s4.lt/wp-content/uploads/2024/06/cv-jpg.webp)
Šiuolaikiniame pasaulyje sunku neįvertinti tokio dokumento kaip gyvenimo aprašymas poreikio. Tai yra jūsų pristatymas, išreikštas tekstu, pagal kurį potencialus darbdavys sutiks būtent jus. Rašant CV reikia nepamiršti kelių svarbių dalykų.
Pirmiausia turite suprasti, kad neįmanoma sukurti gyvenimo aprašymo, kuris atitiktų visų darbdavių ar HR skyrių darbuotojų reikalavimus. Jie patys neturi idealaus gyvenimo aprašymo formulės: jiems patinka logiški gyvenimo aprašymai, bet kartu juos „žudo” vienodų gyvenimo aprašymų, sukurtų pagal tą patį šabloną, srautas. Todėl pradžioje verta sukurti vieną pagrindinį variantą, kuris bus jūsų atspirties taškas tolesniems nedideliems pakeitimams, skirtiems konkrečiai laisvai darbo vietai. Juk darbdaviai iš jūsų tikisi būtent tokio aiškiai orientuoto CV.
Antras svarbus dalykas rašant gyvenimo aprašymą yra glaustumas. Jūsų gyvenimo aprašyme neturėtų būti nė vieno nereikalingo žodžio ir jis turėtų tilpti viename puslapyje. Faktai ir tik faktai. Jei jų jūsų įtemptame gyvenime buvo per daug, pasistenkite išskirti svarbiausius, apie kitus papasakosite per pokalbį.
Rašykite tik tiesą. Bet koks, net ir pats nereikšmingiausias melas yra lengvai aptinkamas. Taigi jei tarp savo pomėgių nurodote, pavyzdžiui, teatrą ar literatūrą, būkite pasirengę papasakoti apie mėgstamą spektaklį arba perskaityti kokią nors ištrauką iš mėgstamo kūrinio. Kartą per pokalbį dėl darbo praleidau kelias minutes aptarinėdamas rankinio, kuris buvo nurodytas mano gyvenimo aprašyme ir taip pat buvo viena mėgstamiausių mano potencialaus darbdavio sporto šakų, subtilybes.
Nepamirškite ir motyvacinius laiškus naudoti visada, kai tik yra tokia galimybė. Būtent tai padės jūsų gyvenimo aprašymui ir ypač jums išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų.
O dabar, pakalbėję apie svarbiausius bendruosius gyvenimo aprašymo rengimo dalykus, pakomentuosime pagrindines gyvenimo aprašymo dalis:
Tikslas: čia turėtumėte trumpai ir aiškiai apibūdinti pareigybę, į kurią kandidatuojate.
Išsilavinimas: rekomenduojama nurodyti visus mokymo įstaigų pavadinimus, nurodant fakulteto pavadinimą ir įgytą specialybę, taip pat nepamirškite nurodyti datų. Tikslinga paminėti diplomą, mokslo laipsnį, o kai kuriais atvejais – diplominio darbo ar disertacijos temą.
Darbo patirtis: reikėtų išvardyti 3-5 ankstesnes darbovietes atvirkštine chronologine tvarka (jei nereikalaujama kitaip), nurodant pareigas, pavaldinių skaičių, išsamų funkcijų, atsakomybės aprašymą. Šalia įmonės pavadinimo rekomenduojama nurodyti jos veiklos sritį (pavyzdžiui, MB IT VERSLAS – IT paslaugų įmonė). Be to, jei vienoje įmonėje ėjote kelias pareigas, geriau išvardyti visas su funkcijų ir atsakomybės aprašymu.
Sėkmės ir pasiekimai: čia darbdaviui turite parodyti, ką jau esate pasiekęs profesinėje srityje. Geriau naudoti skaičius, tai leidžia aiškiau pristatyti savo pasiekimus, taip pat puikiai pateikti rezultatą (palyginkite: „Per 1 darbo metus sukūriau ir parengiau 2 verslo planus, kurie leido investuoti 2 mln. dolerių” ir „sukūriau ir parengiau verslo planus”).
Asmeninės savybės: šis skyrius dažnai atrodo lengviausias. Tačiau dauguma į šį skirsnį patenkančių savybių kartojasi kiekviename gyvenimo aprašyme, todėl darbdaviai tiesiog nustoja jas pastebėti. Patarimas: rašykite ne standartines savybes, o tai, ką darote tikrai gerai.
Papildoma informacija: įtraukite informaciją, kuri nebuvo įtraukta į jokį ankstesnį skirsnį ir kuri padės jums pasiekti pagrindinį tikslą – gauti pokalbį.
Rekomendacijos: svarbus skyrius, kuriame parodomi profesiniai ryšiai. Čia verta paminėti keletą žmonių, kurie galėtų pateikti rekomendacijas, arba tiesiog nurodyti „rekomendacijos pateikiamos paprašius”.
Parašę gyvenimo aprašymą, neturėtumėte jo iš karto siųsti darbdaviui. Geriau jį dar kartą atidžiai perskaitykite, patikrinkite, ar nėra klaidų, arba padarykite nedidelių pakeitimų, kad jis geriau atitiktų konkrečią darbo vietą.
Sėkmės!