News & Events
7 dažniausiai pasitaikantys įsitikinimai, trukdantys gyventi sveiką gyvenimo būdą
- 2024 5 liepos
- Posted by: webmaster
- Category: Gyvenimas
Kai kurie iš jų yra tik pasiteisinimai.
Neretai sausio 1 d. arba pirmadienį žmogus pasižada pradėti naują gyvenimą. Tačiau kažkas nepavyksta, ir naudingų įpročių įvedimo terminas nuolat atidedamas arba net išnyksta iš kalendoriaus. Kartais toks elgesys aiškinamas banalia tinginyste, tačiau yra ir kitų priežasčių.
Karališkojo Melburno technologijos universiteto mokslininkai atliko suaugusių Australijos gyventojų apklausą ir nustatė įsitikinimus, kurie kažkodėl trukdo žmonėms pereiti prie sveikos gyvensenos. Štai dažniausiai pasitaikantys iš jų.
Aš neturiu laiko
Tai dažniausias pasiteisinimas. Tiesą sakant, tai labiau panašu į įprastą pasiteisinimą. Laiko gali trūkti, jei jo tinkamai nepaskirstysite, todėl verta išanalizuoti savo dienotvarkę. Be abejo, tarp darbo ir namų ruošos darbų atsiras pertraukėlių, kurios bus užpildytos ne pačiais naudingiausiais dalykais.
Galite pabandyti, pavyzdžiui, apriboti naršymą internete arba atsisakyti įpročio per vakarą pažiūrėti beveik visą serialo sezoną. O vietoj to skirkite bent pusvalandį kasdienei namų treniruotei. Tai jau padarys jūsų įprastą gyvenimo būdą sveikesnį.
Man trūksta motyvacijos
Motyvacijos esmė – noras arba siekis imtis veiksmų. Tačiau kartais motyvacijos numesti svorio, tinkamai maitintis ar tiesiog sportuoti gali nepakakti. Net jei pasieksite rezultatų, kyla pavojus, kad vėl grįšite į įprastą rutiną.
Nelaukite, kol bus atliktas blogas tyrimas arba blogai jausitės. Motyvuokite save rūpindamiesi savimi ir savo sveikata. Gera mityba, be kita ko, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir padeda stiprinti imuninę sistemą. Be to, reguliaraus fizinio aktyvumo nauda apima hipertenzijos, insulto, diabeto ir net kai kurių vėžinių susirgimų prevenciją, jau nekalbant apie geresnę gyvenimo kokybę ir bendrą savijautą.
Aš neturiu valios
Daugeliui žmonių iš pradžių sunku susikaupti ir ateiti į sporto salę. Jėgos treniruotės atrodo per sunkios, todėl kartkartėmis tenka tiesiog priversti save sportuoti. Treniruotės per nenorą nėra susijusios su valios pastangomis. Vieną dieną, vėl save įveikę, galite tiesiog nekęsti fizinės veiklos ir atsisakyti gerų pastangų.
Sportas turi teikti malonumą, todėl neapsiribokite nė viena kryptimi. Išbandykite įvairius krūvius, kad anksčiau ar vėliau rastumėte tai, kas patiks ir duos rezultatų. Juk visi esame skirtingi: kažkam patinka lieti prakaitą sporto salėje keliant didžiulius svorius, o kažkam pilateso studija yra tikra stiprybės vieta.
Negalėsiu rasti kompanijos
Keliauti po sveikos gyvensenos pasaulį vienam gali atrodyti nuobodu. Visai kas kita, jei šalia yra žmogus, kuris gali eiti koja kojon su jumis. Partneris ar kompanija bus geras motyvatorius ir neleis jums praleisti treniruotės dėl tinginystės. Be to, kai žmogus yra ne vienas, jis gali jaustis patogiau, nesigėdindamas treniruotis sporto salėje ar grupiniuose užsiėmimuose.
Pasiūlykite draugams ar šeimos nariams palaikyti jums kompaniją. Paverskite savo pastangas žaidimu ir sugalvokite iššūkį: pavyzdžiui, susitarkite mėnesį nevalgyti greito maisto arba pažiūrėkite, kas per savaitę nueis daugiausia žingsnių. Jei nerandate palaikymo tarp draugų, eikite į socialinių tinklų grupes. Dažnai ten galite rasti tinkamą kompaniją aktyvioms treniruotėms gryname ore arba grupiniams jogos užsiėmimams.
Šalia jūsų namų nėra vietos, kur galėtumėte sportuoti
Būna atvejų, kai norą įnešti šiek tiek veiklos į savo gyvenimą sudrumsčia žiauri realybė. Pavyzdžiui, abonementas į artimiausią sporto klubą yra per brangus, o biudžetinė sporto salė yra už dviejų valandų kelio automobiliu.
Norint įveikti šį įsitikinimą, verta pripažinti, kad norint sportuoti nereikia didelės gražios sporto salės, bėgimo takelių ir papildomos profesionalios įrangos. Galite priaugti raumenų masės, numesti svorio ar išryškinti kūną namuose, pavyzdžiui, naudodamiesi į telefoną atsiusta treniruočių programelę. Galiausiai net kasdienis vaikščiojimas taps naudingu įpročiu.
Nenoriu atsisakyti įprasto maisto
Gali atrodyti, kad sveiko maisto ruošimas užims daugiau laiko, patiekalai būtinai bus blankūs ir neskanūs, o sveikų produktų pirkimas kainuos brangiai. Ir apskritai gyvenimas pavirs apribojimų serija, kurioje saldumynų vietą užims alkis ir prisiminimai apie buvusį jaukų sotumo jausmą.
Iš tikrųjų sveika mityba nėra sausa virta vištienos krūtinėlė pusryčiams ir salotų lapai pietums bei vakarienei. Tinkamas maistas gali būti skanus, įvairus ir gana sotus. Net mėsainius, keptas bulvytes ir desertus galima paruošti taip, kad jie nepakenktų jūsų figūrai. Be to, pats procesas ne visada trunka ilgiau nei įprasti receptai. Maisto gaminimas garuose arba kepimas orkaitėje vargu ar užtrunka ilgiau nei kepimas keptuvėje.
Jums nereikia išleisti daug pinigų brangiems produktams ir važiuoti į kitą miesto galą dėl šukučių. Kasdienę dietą sudaro įprasti maisto produktai, kurių galima įsigyti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Pavyzdžiui, balta žuvis, pavyzdžiui, jūros lydekos ir polakai, yra tokia pat sveika kaip ir brangesni upėtakiai ir lašišos, o užsienietiškus vaisius ir daržoves galima pakeisti sezoniniais.
Negaliu sportuoti dėl savo sveikatos
Tiesa, kad tam tikri sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, astma, hipertenzija ar sąnarių problemos, gali riboti fizinio aktyvumo galimybes. Tačiau net ir tokiais atvejais dažnai įmanoma rasti geriausią mankštos programą, kad nepakenktumėte savo sveikatai. Tačiau prieš sudarant treniruočių programą būtina pasitarti su gydytoju. Specialistas padės jums nuspręsti dėl tinkamos veiklos rūšies ir pratimų intensyvumo.