News & Events
5 būdai, kaip apsaugoti savo duomenis internete
- 2024 19 liepos
- Posted by: webmaster
- Category: Technologijos
Paprastos idėjos, kaip saugiau naršyti internete.
Reklamos blokatoriai
Jie ne tik padidina patogumą naršant pažįstamus puslapius, bet ir neleidžia skelbimų sekėjams rinkti duomenų apie jūsų veiklą internete. O tai padeda sumažinti asmeninės informacijos, kuri patenka į trečiųjų rankas, kiekį. Ne visos svetainės leidžia peržiūrėti jų puslapius naudojant blokatorių. Toms, kurios jums svarbios, galite padaryti išimtį. Dauguma programų palaiko funkciją „Neblokuoti skelbimų šiame puslapyje”.
Populiariausios iš jų yra „AdBlock” ir „AdBlock Plus”, „uBlock Origin” ir „AdGuard”. Jų tikslai panašūs, tačiau funkcijos gali skirtis. Pavyzdžiui, „uBlock Origin” nesumažina naršyklės spartos. O mokama „AdBlock” versija turi galimybę reklaminius skydelius pakeisti juokingais gyvūnų paveikslėliais. Kai kuriose naršyklėse yra integruotas blokatorius, pavyzdžiui, „Opera”. O mobilioji „Firefox Focus” gali susidoroti su nepageidaujamomis reklamomis išmaniuosiuose telefonuose.
Saugi naršyklė
Šiuolaikinės naršyklės turi daugybę integruotų saugumo technologijų: reklamos ir interneto sekimo blokatorių, slaptažodžių tvarkyklių. Jos taip pat tikrina, ar atsisiųstuose failuose nėra virusų, ir gali apsaugoti mokėjimus internetu. Kai kurios iš jų taip pat aptinka apgaulingas svetaines, sukurtas siekiant pavogti duomenis: pavojingame puslapyje naršyklė įspėja apie riziką ir pataria į jį neiti.
Slaptažodžių tvarkyklė
Lengva sugalvoti stiprų slaptažodį, tačiau daug sunkiau jį įsiminti. O jei bandysite tai padaryti kiekvienai paskyrai ir asmeniniam kabinetui, užduotis taps beveik neįmanoma. Ją išspręsti gali padėti slaptažodžių tvarkyklės. Jie patys generuoja sudėtingus slaptažodžius ir saugo juos saugioje saugykloje. Jums nereikės prisiminti kiekvienos svetainės duomenų – programa pati pakeis simbolius reikiamame lauke.
Tokių sprendimų yra daugybė. Pavyzdžiui, „NordPass”, „Bitwarden”, „KeePass”, „Dashlane”, „Enpass” ir „RoboForm”. Turėtumėte pasirinkti vieną iš jų pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, „Enpass” turi paprastą ir patogią sąsają, o „RoboForm” gali įvesti duomenis ne tik naršyklėje, bet ir kitose programose: mesendžeriuose, debesijos klientuose ar žaidimų parduotuvėse.
Dviejų veiksnių autentifikavimas
Tai saugumo rūšis, kai norint gauti informaciją, naudotojas turi parodyti daugiau nei vieną prieigos teisių įrodymą. Pavyzdžiui, įvedate savo banko programėlės prisijungimo vardą ir slaptažodį – tai yra pirmasis veiksnys. Tada jūsų prašoma įvesti patvirtinimo kodą, kuris siunčiamas į jūsų telefono numerį SMS žinute, mobiliuoju pranešimu arba el. paštu – tai antrasis veiksnys.
Dviejų veiksnių autentifikavimas gali būti atliekamas naudojant SMS slaptažodžius, specialias autentifikavimo programas, tikrinant oficialiose programose ir naudojant aparatinius taikenus. Patikimiausias būdas – telefone įdiegti programą, kuri generuoja slaptažodžius net neturint prieigos prie interneto. Pavyzdžiui, „Authy”, „Google Authenticator” ir „Microsoft Authenticator”.
Antivirusinės programos
Kartu su technologijomis tobulėja ir kenkėjiškos programos – virusai, trojanai, kirminai, slaptažodžių registratoriai ir kitos šnipinėjimo programos. Jų tikslas – vogti duomenis, sekti naudotojų veiklą internete, užkrėsti ir blokuoti įrenginius. Jų galite pasigauti atsisiuntę ir paleidę failus iš nepatikrintų šaltinių arba spustelėję įtartinas nuorodas. Antivirusinės programos užtikrina, kad virusas negalėtų patekti į įrenginį, o jei vis dėlto patenka, jį aptinka ir sunaikina.
Nemokamų antivirusinių programų funkcijos dažnai būna ribotos, tačiau norint apsisaugoti nuo tradicinių grėsmių, tai vis tiek geriau nei nieko. Šiame segmente populiarios „Kaspersky Free”, „AVG Antivirus Free”, „360 Total Security”. Mokami antivirusai gali turėti slaptažodžių tvarkyklę, VPN paslaugą, tėvų kontrolę ir apsaugą nuo sukčiavimo. Tarp populiariausių yra „Kaspersky Premium”, „Dr. Web Security Space”, „Norton 360”, „BitDefender”, „McAfee Total Protection”.
Tačiau antivirusinės programos dažnai naudoja daug išteklių, todėl jų veikimas gali turėti įtakos kompiuterio spartai.