News & Events
10 veiksnių, sukeliančių nepasitenkinimą santykiuose
- 2024 1 gegužės
- Posted by: webmaster
- Category: Santykiai
Atkreipkite į juos dėmesį ir pasistenkite viską ištaisyti, kol dar nevėlu.
Pasipiktinimas į santykius įsiskverbia nepastebimai. Jis palaipsniui atima iš jų energiją ir dėmesį, kol vienas iš partnerių staiga supranta, kad kitam jis kelia pasibjaurėjimą. Dėl to santykiai žlunga ne dėl vieno rimto nusižengimo, o dėl daugybės mažų nusižengimų. Norint užkirsti kelią nemaloniems įvykiams, pravartu žinoti apie dažniausiai pasitaikančias priežastis, kurios tai lemia.
Fizinio artumo suvaržymas
Prieraišumo gestų, net ir nedidelių, tokių kaip lengvas prisilietimas ar laikymasis už rankos, trūkumas gali pasėti partneriui abejonių sėklą dėl jo ar jos patrauklumo ir jūsų susidomėjimo juo ar ja.
Ir nors sekso trūkumas laikomas pavojaus signalu santykiuose, intymumą galite palaikyti kitais būdais. Pavyzdžiui, pabučiuokite savo partnerį nakčiai arba per vakarėlį žvilgtelėkite į jį iš kito kambario galo. Tokie dėmesio ženklai privers jūsų mylimąjį pasijusti geidžiamu ir suprasti, kad jis yra pastebėtas.
Paramos trūkumas
Jei ginčuose dažnai palaikote bet kieno, tik ne savo partnerio pusę, būkite atsargūs. Ilgainiui jis gali pajusti, kad nevertinate jo nuomonės arba vertinate ją nepakankamai, kad palaikytumėte ją viešai. Santykiuose svarbu būti komanda, o bet kokius nesutarimus geriausia aptarti už uždarų durų.
Skirtingi požiūriai į vaikų auklėjimą
Kad ir kiek pora turėtų vienodų pažiūrų, partneriai vis tiek nesutars įvairiais klausimais, ypač kai kalbama apie vaikus. Vieni tėvai teikia pirmenybę griežtesniam auklėjimo stiliui, kiti – švelnesniam.
Kol sutariate dėl svarbių klausimų, o nuomonių skirtumai yra nežymūs, neturėtumėte nerimauti. Tačiau jei visiškai ignoruosite partnerio požiūrį į auklėjimą ir viską darysite tik savaip, gali kilti problemų.
Vaikai yra pakankamai protingi, kad pastebėtų tėvų nesutarimus. Laikui bėgant jie taip pat pradės stoti mamos arba tėčio pusėn, o tai gali padidinti priešiškumą partnerių santykiuose.
Neapibrėžtumas piniginiuose reikaluose
Net jei jų daug, pinigai yra rimtas streso šaltinis poroms, turinčioms bendrą biudžetą. O viena iš pagrindinių taisyklių – išlikti sąžiningiems dėl visko. Nederėtų vienas nuo kito slėpti skolų, spontaniškų išlaidavimo įpročių ar problemų darbe, kurios gali pakeisti bendrą finansinę padėtį.
Sudarykite biudžetą kartu ir reguliariai jį aptarkite nieko neslėpdami. Kai vienas iš partnerių nesako tiesos, o kitam tenka vaidinti detektyvą, santykiuose bręsta nepasitikėjimas.
Partnerio nepritarimas ir vertinimas
Viena yra duoti mylimajam naudingą patarimą arba išsakyti konstruktyvią kritiką. Ir visai kas kita – statyti jį į nepatogią padėtį, barti ir žeminti, kaip tėvai vaikystėje. Visa tai prie nieko gero neprives, net jei pastabas išsakysite juokaudami. Dar blogiau, kai tai vyksta kitų žmonių akivaizdoje. Toks elgesys rodo nepagarbą partneriui ir gali lengvai išardyti santykius.
Malonių žodžių trūkumas
Kai savo mylimam žmogui pasakote, kad jį vertinate, suprantate ir juo didžiuojatės, santykiai klesti. Ir atvirkščiai, kai taupote malonius žodžius, tai verčia jūsų partnerį pačiam užpildyti spragas. Žinoma, kiekvienas turi savo meilės kalbą ir charakterį. Tačiau žodinis pritarimas yra būtinas bet kuriuose ilgalaikiuose santykiuose.
Emocinio artumo vengimas
Fizinis kontaktas yra svarbus. Tačiau ne mažiau svarbu, kad partneriai žinotų, jog gali pasitikėti vienas kitu ir prireikus atsiverti apie savo jausmus. Turite turėti galimybę kartu patirti ir gerus, ir blogus dalykus.
Jei artimo emocinio ryšio ieškote santykiuose su draugais arba jei manote, kad jūsų sąjunga su partneriu yra emociškai nesaugi, tai blogas signalas. Juk emocinis artumas dažnai yra tie „klijai”, kurie išlaiko poras kartu sunkiu metu.
Žodinis smurtas
Absoliučiai bet kokiam smurtui nėra vietos sveikuose santykiuose. Įžeidinėjimai žlugdo partnerio savivertę, dėl to jis nustoja dalytis savo tikraisiais jausmais. Visa tai veda prie emocinio žlugimo.
Tušti pažadai
Jei pažadėjote ką nors padaryti, nesvarbu – sutvarkyti butą ar pasiimti vaikus iš mokyklos, padarykite tai. Būkite sąžiningas ir atviras dėl to, ką esate ar nesate pasirengęs padaryti. Geriau iš karto pasakyti „ne”, nei duoti pažadus, kurių niekada neketinate tesėti.
Sugriautas pasitikėjimas
Neištikimybė, melas dėl pinigų, sulaužyti pažadai – pasitikėjimas gali būti sugriautas įvairiais būdais. Jei nesate nuoširdus ir neprisiimate atsakomybės už savo žodžius ir veiksmus, mylimas žmogus pradės daryti savo išvadas apie jus ir jūsų santykius. Dažniausiai pasitikėjimas sugriaunamas, kai galvojame tik apie save. Stenkitės nepamiršti, kad viskas, ką darote, gali paveikti ir jūsų partnerį.